Obchodní značka ObaHome vznikla na základě našich dlouholetých zkušeností z oblasti stavebnictví.

Historie mateřské firmy OBA-MONT s.r.o. se datuje až do roku 2004. Od začátku podnikání jsme se zaměřovali zejména na montáže výplní stavebních otvorů prostřednictvím našich vlastních montážních týmů. Přibližně v roce 2015 jsme se na montážích začali častěji setkávat s nadrozměrnými výrobky a z toho důvodu jsme zakoupili vlastní manipulační techniku – tzv. pavoučí minijeřáb UNIC 095, také několik druhů vakuových přísavek na sklo a další. Tuto techniku jednak využíváme na svých montážích, ale spolu s dopravou a odbornou obsluhou ji pronajímáme i dalším zájemcům z řad firem a veřejnosti.

Po dokončení nového sídla firmy OBA-MONT s.r.o. v Lačnově v roce 2014 jsme začali postupně pracovat na rozšiřování další oblasti podnikání – a to nákup a následná rekonstrukce starších domů zde na Valašsku a jejich přestavby na bytové domy. Naše činnost v developerské a stavební oblasti se postupem času rozrůstala a z toho důvodu byla v roce 2019 založena nová firma DEVELOPRO 847 s.r.o.

Díky expanzi v oblasti developerství a našim kontaktům z řad dodavatelů stavebních materiálů a výrobků jsme se rozhodli v roce 2021 založit obchodní značku ObaHome. Otevřeli jsme ve Valašských Klouboukách vlastní prodejnu – showroom a naše služby a výrobky jsme tak nabídli i široké veřejnosti.

V současné době připravujeme řadu projektů na rekonstrukci starších domů a jejich přestavbu na byty například ve Valašských Kloboukách, Brumově – Bylnici a Lačnově. Kromě rekonstrukcí nyní připravujeme také projekty na výstavbu nových bytových domů na náměstí ve Valašských Kloboukách a Slavičíně.